چگونه پوست صورت خود را روشن تر کنید
۱۳۹۳-۰۹-۱۷
اولاپلکس
اولاپلکس چیست؟
۱۳۹۶-۰۶-۲۲

سلامت موی رنگ شده

با رعایت چند نکته اصلی در موی رنگ شده می توانید از وارد شدن آسیب به موهای خود جلوگیری کنید.

استفاده از رنگ مو به دفعات محدود آسیب چندانی به موها نمی رساند و عارضه ای به دنبال نخواهد داشت. اما اگر از رنگ مو به دفعات زیاد استفاده شود به مرور جنس موها خراب می شود. به همین دلیل نباید موهای خود را بیش از ۵ یا ۶ بار در طول سال رنگ کنید زیرا بیش از این تعداد سبب می شود موهای شما طراوت و شادابی خود را از دست داده ، خشک شده و احتمال موخوره نیز بیشتر شود.

همواره این پرسش وجود داشته که آیا رنگ کردن سبب سفیدی مو می شود؟

موی رنگ شده

پاسخ منفی است. شایع ترین علل اصلی سفیدی موها عبارتند از : ژنتیک، بیماری های غدد داخلی و بیماری های سیستم عصبی ، شوک های جسمی و روانی.

موی رنگ شده و چند نکته:

همواره به خاطر داشته باشید از هر نوع ماده ای که برای موی رنگ شده خود استفاده می کنید از شامپو و ژل گرفته تا رنگ مو باید دارای ph خنثی باشند.

در رنگ کردن بهتر است از اکسیدان های با درصد پایین تر استفاده شود. همچنین نباید بیش از حد نیاز در هنگام ترکیب با رنگ از اکسیدان استفاده شود زیرا سبب خارج شدن سولفور از مو شده و در نتیجه تارهای موی رنگ شده زبرتر و نازک تر شوند.

موی های رنگ شده

توصیه های پایانی:

در هنگام دکلره و مش کردن نیز بهتر است ابتدا از اکسیدان با ولوم پایین یعنی اکسیدان ۱ یا ۶ درصد استفاده شود و تا جایی که امکان دارد با ولوم بالاتر کار نکنیم. خصوصا در مورد موهای آسیب دیده رعایت این نکته جنبه اضطرار پیدا می کند!

استفاده از اکسیدان با ولوم بالا هنگام دکلره و مش باعث آسیب دیدگی و خشکی موها می شود و در نهایت به علت از بین رفتن کامل آب مو پس از چند بار شستشو موی رنگ شده کم کم خرد، شکسته و می ریزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *